Współpraca z organizacjami społecznymi

Bakoma jako firma odpowiedzialna i nieobojętna popiera cenne inicjatywy społeczne i współpracuje z takimi organizacjami jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Caritas, Fundacja Dajesz Pracę i Banki Żywności.

Policz się z Cukrzycą – Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

logo_wospCukrzyca to jedna z najbardziej uciążliwych chorób cywilizacyjnych. W Polsce cierpi na nią blisko 2 mln osób. Tym, co pomaga chorym w codziennym życiu, jest pełna informacja dotycząca żywności, którą spożywają.

Wiemy, że każda osoba chora na cukrzycę musi znać ilość wymienników, aby móc właściwie obliczyć dawkę insuliny, którą przyjmuje prze spożyciu posiłku. Osoba zdrowa nie ma tego problemu, ponieważ jej trzustka automatycznie wydziela odpowiednią ilość insuliny.

Dlatego przyłączyliśmy się do projektu „Policz się z cukrzycą” i będziemy systematycznie umieszczać na opakowaniach informacje o ilości wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych, zawartych w naszych produktach.

Jako pierwszy do programu „Policz się z cukrzycą” przystąpił nasz jogurt Kremowy. Informacja o ilości wymienników znajduje się na jego opakowaniu w malutkiej ramce obok orkiestrowego serduszka. Informacja podaje zawartość wymienników w 100 g produktu, np.:

Zawartość wymienników w 100 g: WW 1,2 WBT 1,4
Zawartość wymienników w opakowaniu: WW 2,5 WBT 2,8.

Caritas

logo_caritasOd wielu lat przekazujemy swoje produkty na potrzeby Caritasu – jednej z największych organizacji charytatywnych działających w Polsce i na świecie. Caritas udziela pomocy żywnościowej, materialnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom.

Banki Żywności

logo_bank_zywnosciRegularnie dostarczamy swoje produkty do Banków Żywności, których celem jest zmniejszanie obszarów niedożywienia oraz przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności. Banki biorą udział w rozwiązywaniu lokalnych problemów socjalnych i ekonomicznych. Federacja Banków Żywności zrzesza 22 banki i udziela systematycznej pomocy około 2000 organizacji i instytucji, wspierając tym samym około 1,5 mln osób.

Fundacja Dajesz Pracę PL

logo_fdpBierzemy udział w akcji „Kupując polskie produkty, dajesz pracę”, zorganizowanej przez Fundację Dajesz Pracę PL, ponieważ jesteśmy polską firmą. Fundacja Dajesz Pracę organizuje działania informacyjne, które mają uświadamiać konsumentom wagę ich zachowań zakupowych i przekonywać do wybierania polskich produktów. Wybór produktu podczas codziennych zakupów ma ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego i ilości miejsc pracy w Polsce.